KURUMSAL DÖKÜMAN

Anasayfa /Neler Yapıyoruz? / Kurumsal Döküman

Kurumsal Doküman

Kurumla ilgili bir haberin kitle iletişim araçlarında yer satın alınarak yayımlanmasıdır. Ürün tanıtımı kesinlikle içermez sadece kurum tanıtımı yapılır. Kurumsal reklam mal veya hizmet alımına teşvik etmez kurumun politikasını, gücünü, imajını, çalışanlarıyla ve çevresiyle olan ilişkisini gösterir.

İmaj reklamları

İşletmenin saygın, dürüst bir kuruluş olduğunun mesajını verir. Yaptıkları işlerin başarılarını, sermayelerini, büyüme hızlarını sağlarlar.

Toplumsal içerikli reklamlar

Kurumların sosyal ve politik önemini açıklamaya yöneliktir. Toplumsal konularda fikir belirtilirse bu halkla ilişkiler olarak nitelendirilir. Kurumların kurumda kaç işçinin çalıştığını söyleyerek istihdamdaki önemini vurgulayan reklamları bu sınıfa girer.

Çevre konulu kurumsal reklamlar

Kurumun içinde bulunduğu çevreyi koruduğunu vurgulayan reklamlardır. Reklamda bir ürünün doğaya zararsız olduğu vurgulanması kurumsal reklam sınıfına girmeyecektir. Kurumsal reklam sınıflandırılmasında olması için reklamda ürün bulunmamalıdır.

Kurumsal kimlik reklamları

Kurumların ve firmaların logolarını, dizaynlarını, mimari yapısını, tasarımlarını yansıttığı reklamlar olarak adlandırılır.

Folyo Baskı
Vinil Baskı
Canvas Baskı
Afiş Baskı
Roll up Banner Baskı
Whatsapp
Yardım edebilirmiyiz?