PROMOSYON

Anasayfa /Neler Yapıyoruz? / Promosyon

Promosyon,

Firmaların ve şirketlerin potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. Fransızcadaki promotion sözcüğünden gelmektedir. Türkçede ise karşılığı özendirmedir. Kısaca promosyon, günümüzde tanıtım ürünleri anlamında kullanılmaktadır.

Genelde ajanda, defter, saat, anahtarlık, kalem, kupa bardak gibi ürünler kullanılırken, kişiye özel ürünler de satış hedefleri doğrultusunda promosyon olarak müşterilere sunulabilir.

Promosyon, gelişen dünyamızda firmaların kendilerini ya da ürünlerini tanıtmak ve müşterilerinin beğenisine sunmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Promosyon, hayatımızın her alanına hitap eden ürünlerde, müşterilerimizle iç içe olarak onlarla bütünlük sağlamak demektir. Promosyon, marka değerimizi yükseltmek ve hedef kitlelerimize ulaşmak demektir.

Promosyon Ürünlerini
Firmalar, hedef kitlesinin dikkatini çekebilecek kullanışlı ve işlevsel ürünler tercih etmektedir. Promosyon ürünleri ile her an hedef kitlesine ulaşmaktadır. Öte yandan firmalar özel günlerde, yıldönümlerinde resmi ve dini bayramlarda, fuarlarda veya açılışlarda promosyon ürünleri sayesinde mevcut ve potansiyel müşterilerine erişmektedirler. Ajandalar, defterler, bardaklar, kalemler, , powerbank ve usb bellek gibi teknolojik ürünler, saatler,  şapka ve tişört başta olmak üzere tekstil ürünleri firmaların en çok tercih ettikleri promosyon ürünleridir. 

Promosyonun Önemi

İş dünyasında binlerce sektörde firmalar faaliyet göstermekle birlikte her gün sektörelere yeni firmalar katılmaktadır. Firmalar, müşteri kitlelerine kendilerini ve ürünlerini tanıtmak için reklam, tanıtım ve promosyon çalışmaları yapmaları gerekmektedir. Promosyon, en etkili ve kalıcı tanıtım unsurudur.

Promosyon ürünlerinde günlük hayatta sık kullanılan malzemelerin tercih edilmesi önemlidir. Promosyon ürünlerinin üzerinde firmaların kendi logo ve tanıtımları olduğu için kişiler markalara normalden çok daha fazla aşina olurlar. Ürünlerin sık kullanımları sayesinde günlük hayatta yüzlerce kişi firma bilgilerini görmekte, firma isimleri hafızalara güçlü bir şekilde yerleşmektedir. Bu anlamda promosyon, hem bütçe dostu, hem de oldukça etkili bir reklam stratejisidir.

Neden promosyon ?

  • Müşterilerinize hızlı teslimat imkanı sunar, zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Çeşitli ürün kalitesiyle, müşterilerinin kaliteli ve doğru reklamı yapmasın sağlar.
  • Ekonomik Promosyon ürünleri ile müşterilerine tasarruf ettirir.
Folyo Baskı
Vinil Baskı
Canvas Baskı
Afiş Baskı
Roll up Banner Baskı
Whatsapp
Yardım edebilirmiyiz?